Phoenix – Nem introduktion til visualisering

Dette billede illustrere Phoenix – Nem introduktion til visualisering

Takket være samspillet med Phoenix Contacts program af touch paneler er visualiseringssoftwaren særligt egnet til HMI applikationer.

Det enkle brugerinterface giver brugerne en nem introduktion til driften, hvilket giver begyndere hurtige resultater. Det sparer både tid og penge. Softwaren dækker alle de funktioner, som typisk kræves i HMI applikationer. Der er for eksempel mange muligheder for grafik, integreret styring af “events” og alarmer, data logging, visning af trends og recepthåndtering. Takket være OPC Classic interface og mange direkte drivers kan visualiseringssoftwaren tilsluttes til controllere fra Phoenix Contact og andre førende producenter af controllere.

Visu+ Express er skalérbar og kompatibel med Visu+ software. Det velkendte brugerinterface og overførsel af projekter betyder, at brugere nemt kan skifte til standard software. Sammenlignet med Express softwaren har Visu+ et meget bredere udvalg af funktioner op til og inklusiv SCADA.

Cookie-indstillinger