Ny LINAK DPI-serie af betjeninger til hæve-/sænkeborde

Bevægelse med elektrisk aktuatorteknologi

Bevægelse med elektrisk aktuatorteknologi

Strømlinet design, intuitiv at bruge og indbygget antikollisionssensor – alt sammen i én betjening. LINAK DPI-serien af betjeninger til hæve-/sænkeborde bringer innovation og beskyttelse af bordet op på et helt nyt niveau.

Strømlinet design

Den nye DPI-serie af betjeninger er designet med et stilrent design for øje, så de passer til ethvert hæve-/sænkebord. DPI betjeningen fås i to versioner, en basisversion kun til hæve/sænk og en avanceret version med display, hvilket giver designere og producenter mulighed for at vælge den ideelle betjening til deres hæve-/sænkebord.

Vi har arbejdet hårdt på at finde den rette balance mellem formgivning og funktion for at skabe et stilrent design, der vil hjælpe vores kunder med at løfte deres borddesign og forbedre brugervenligheden. Vi tror på, at vores nye serie af DPI betjeninger opfylder kundernes behov.

Med sin tynde profil og afrundede kanter vil den nye DPI-serie af betjeninger passe til ethvert moderne hæve-/sænkebord, og det minimalistiske og elegante design er tidsløst. Ud over det stilrene design er formen ergonomisk at bruge.

Indbygget antikollisionssensor

Den mest bemærkelsesværdige funktion ved DPI-serien er den, der ikke kan ses: En indbygget antikollisionssensor, der beskytter bordet på en helt ny og smart måde.

Sensoren registrerer selv den mindste hældning af bordpladen, hvis bordet støder ind i en genstand mens det hæves eller sænkes. Når det registreres, at bordet hælder, standser bevægelsen og bordet justeres i den modsatte retning. Dette minimerer kollisionen og undgår beskadigelse af bordet og den genstand, det støder sammen med.

Se Leverandører af Løftesøjler her

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Cookie-indstillinger