Mød AGA på hi messen 1.-3. oktober!

Dette billede illustrere Mød AGA på hi messen 1.-3. oktober!

Live demonstrationer

Et hold af entusiastiske specialister vil stå klar på årets hi Tech & Industry Scandinavia for at demonstrere og rådgive om blandt andet Virtual Welding (svejsesimulator), den banebrydende svejseapplikation ARCLINE® PP til aluminium og LINDOFLAMM® lynhurtig forvarmningsteknologi.

Film

Vi viser videoer om skæring, oxyfuel-, laser- og lanseskæring, varmning med gas samt vores populære “Tips & Tricks” videoer, hvor vi stiller skarpt på de udfordringer, som gasbrugere støder på i hverdagen.

Masser af nyheder

Og vi har flere nyheder. Du kan stifte bekendtskab med det cloud-baserede AVANTO® welding management program og Additive Manufacturing, videreudviklingen af 3D-print.

Sidst, men ikke mindst introducerer vi vores nye Facebook-side “We Love Welding – AGA Danmark” – et uformelt mødested for alle med interesse for svejsning.

Vil du prøve en svejsesimulator?

Prøv AGA’s svejsesimulator på standen – en både underholdende og lærerig oplevelse, men også en teknologi, som giver virksomheder i den virkelige verden muligheden for at teste i den virtuelle verden – forud for det “rigtige” svejsejob, og studerende på skoler og læreanstalter mulighed for at træne svejseteknik og -færdigheder.

Live demonstration af LINDOFLAMM® flame pre-heating technology

NYHED: Lynhurtig forvarmningsteknologi med acetylenbrændere, mange gange hurtigere end løsninger med andre gasser

Live demonstration af ARCLINE® PP til aluminiumssvejsning

NYHED: Oplev aluminiumssvejsning i TIG-kvalitet med MIG-hastighed, hvor du samtidig sparer tid på efterbehandling og får et renere arbejdsmiljø. En enestående ny teknologi, som du må opleve, hvis du svejser i aluminium-

Vi håber, mange vil lægge vejen forbi stand C 2532 og få en snak om, hvordan vi kan bistå virksomheder og organisationer med vores kompetencer og produkter

Se leverandører af svejseudstyr her
Cookie-indstillinger