TO-Plus – Nyt vejeprogram

Dette billede illustrere TO-Plus – Nyt vejeprogram

Løsningen omfatter bl.a. følgende elementer:

» Al ordrehåndtering vedrørende vejninger til behandlingsanlæg
» Dokumentation for vejninger
» Indrapportering til Miljøstyrelsen
» Funktionalitet til at håndtere farligt affald
» Containerstyring
» Nye vejeterminaler

NAV Vejeprogram er en udvidelse af de eksisterende NAV løsninger hos AC Birk og AFLD, og de løftes op til den nyeste NAV 2017 version. Dermed bliver løsningen den mest funktionsrige og avancerede vejeløsning på markedet i dag.

Mobil løsning til gummigederne og medarbejdere på pladsen
Den nye NAV Vejeløsning til AC Birk og AFLD indeholder også en mobil løsning til brug i gummigederne. Maskinførerne kan bl.a. se hvilke lastbiler, som er indvejet og hvilke fraktioner, de ankommer med. Desuden kan den enkelte maskinfører markere på tabletten, at vedkommende betjener en bestemt lastbil. Denne markering ”låser” og synliggør for de øvrige maskinførere/vejeboden at der ”tages hånd” om det pågældende læs. På tabletten får maskinførerne også automatisk besked om, hvilke læs som er udtaget en nærmere kontrol.

Ligeledes kan de bruge tablettens kamera og GPS funktion til at dokumentere placering for aflæsning, samt de kan registrere tid ind på opgaver.

Vil du vide mere…
Ønsker du yderligere information om AC Birk og AFLD vejeinstallation kan du kontakte
Troels Vahl-Møller hos TO-Plus A/S, tvm@to-plus.dk eller på tlf. nr. 2288 3299.

LÆS også: Kemper – Ekspert i drikkevandsinstallationer skal styrke Kemper i Skandinavien
TO-Plus – Nyt vejeprogram's Firmaprofil
Cookie-indstillinger