Vink Plast – Nye spændende produkter klar til skiltebranchen

Dette billede illustrere Vink Plast – Nye spændende produkter klar til skiltebranchen

Vi har tilført en række nye spændende produkter til dig hen over sommeren. Først kan vi præsentere det nye Solvoprint Print’n’walk til solvent blæk print. Det har opnået R10 certificering (dog kun R9 med UV blæk). Det leveres i “stop” rød, “giv agt” gul eller hvid og så har det dot klæber for nem montering.

Leverandører af glasskilte

Vi har også tilført en ny skumplade: Vikupor EP (Economical Print) som har en lav vægt og super hvid overflade, der gør den særlig anvendelig til printløsninger indendøre (f.eks. POP/POS).

Endelig har vi skaffet nærved glasklare kanalplader i polycarbonat som med fordel kan anvendes som skærmvægge i f.eks. kontormiljøer. De er rengøringsvenlige (kemisk resistente) og har en god stivhed, da de er opbygget i 2-lag med en total tykkelse på 16 mm.   

Du kan læse mere om det hele på vink.dk, hvor de er at finde i vores opdaterede leveringsprogrammer. Her kan du også bestille vareprøver via kontaktformularen som er placeret nederst på alle produktsider.

Se Leverandører af Skilte

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Cookie-indstillinger