Beeken Flow – Vidste du…?

At LEWA har udvidet kapaciteten af deres succesfulde linje i sine økonomiske hydraulisk drevne doseringspumper, i serien Ecosmart?

Tidligere har disse været begrænset til en kapacitet på 300 l/h per element med modellen LCA. Udvidelsen betyder, at der nu er tilføjet to størrelser til serien, med modellerne LCC og LCD, som er kraftigere end LCA. Herved, kan vi sammenbygge en meget robust og fornuftig økonomisk pumpe, med helt op til 2.000 l/h per element. Yderligere, kan vi sammenbygge flere elementer, for derved at øge kapaciteten endnu mere. Mange flere fordele kan findes i brochuren som linkes til herunder, eller kontakt os meget gerne for mere information.

Vi hjælper naturligvis meget gerne med rådgivning, dimensionering, tilbud og efterfølgende service/vedligehold af enhver LEWA eller NIKKISO pumpeinstallation.

Desuden, har vi flere samarbejdspartnere og er i stand til at rådgive i langt de fleste pumpeopgaver med kvalitetsprodukter. Så giv os meget gerne et kald eller en mail, næste gang din virksomhed står med en specifik pumpeopgave, vi er klar!

Læs brochuren – Eller kontakt os her

Beeken Flow's Firmaprofil

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Cookie-indstillinger