Lisco Analytical fører Fotometre i høj kvalitet

Dette billede illustrere Lisco Analytical fører Fotometre i høj kvalitet

Vi fører producerer high end procesfotometre, fluorescence- og turbiditetstransmittere fra Kemtrak AB.

Vores fotometre kan eksempelvis anvendes til inline måling af Emulsioner, Suspensioner, Dispersioner, Koncentrationer, Turbiditet, Protein, Interface, Olie i vand, Farve (ASTM, Saybolt, Icumsa).

Kemtrak AB er en af de ledende leverandører af industrielle fiberoptiske UV-VIS-NIR fotometre, til bla. analytiske løsninger i proces. Disse proces fotometre er baseret på måling af absorberet lys eller reflekteret lys.

Lisco Analytical ApS tilbyder gerne egnet instrument til en specifik applikation, men vi kigger gerne på nye opgaver, hvor vi vender sagen med Kemtrak, som rigtig gerne bidrager med løsning af specifikke applikationer, også meget gerne selv om det ”bare” er et instrument – som en start.

LÆS også: Lisco Analytical har det rigtige udstyr til måling af ledningsevne
Lisco Analytical ApS's Firmaprofil

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Cookie-indstillinger