Eltronic overdrager distribueringen af Yaskawa robotter til Yaskawa Nordic

Dette billede illustrere Eltronic overdrager distribueringen af Yaskawa robotter til Yaskawa Nordic

Efter 9 gode år som distributør af Yaskawa robotter i Danmark overdrager Eltronic A/S salgs- og serviceaktiviteter tilbage til Yaskawa Nordic. Eltronic A/S fortsætter det gode samarbejde med Yaskawa og vil fortsat være systempartner af deres robotter.

Det er med stor optimisme for fremtiden, at Eltronic A/S overdrager distribueringen af Yaskawa robotter. Overdragelsen giver nemlig mulighed for, at Eltronic A/S kan styrke sin position som industriens fortrukne systempartner af verdens førende robotfabrikater.

Eltronic A/S er allerede i dag systempartner med flere robotfabrikanter, herunder Yaskawa, KUKA og Denso. Dette gør virksomheden i stand til at tilbyde et bredt sortiment af robotter, der kan opfylde kundespecifikke behov til produktionsudstyr.

Find Leverandører af Robotter

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Cookie-indstillinger