OEM Automatic Klitsø – Ny leverandør på trædemåtter og bumpers

Dette billede illustrere OEM Automatic Klitsø – Ny leverandør på trædemåtter og bumpers

OEM Automatic Klitsø har lavet aftale med ASO Safety Solutions. ASO er producent af trædemåtter og bumpers i et helt unikt format.

Trædemåtter

Trædemåtter leveres skræddersyet, præcis til dit behov. De er modstandsdygtig mod kemikalier og støv. Det unikke er bla. at vi kan levere måtterne, med integreret ”rampe”, så der ikke er løse profiler til at samle støv. Vores måtter kan leveres med ”fer/not” til sammenbygning, og de enkelte måtter forbindes med M8 stik.

Bumpers

ASO Bumpers, i det design du ønsker dig. Ud over de standart bumpers, så kan vi fremstille bumpers i specielle farver, former og størrelser. Det er næsten kun fantasien der sætter grænser. Bumbers er den sikre måde at forhindre påkørselsskader, de bliver monteret på det kørende element, ved en evt påkørsel, så trykkes bumpers sammen og kontaktsættet aktiveres. Herved stopper fremdrift.

Se Leverandører af Måtter

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Cookie-indstillinger